menu×

Tek Sayfa Site

Web sitesi yaptırırız, çünkü şimdi ve gelecekte içinde bulunduğumuz  toplumla iletişim kurmak isteriz. Bu toplum olası müşteriler, meraklı kişiler ve çözüm ortaklarımızdan oluşur. Her durumda özel bir hedefi tutturmaya çalışırız ki bu hedef ziyaretçi tarafında bir eylem gerektirir. Bunu bir öykü anlatarak gerçekleştiririz.


Öyküler bir mesaj iletmemize aracı olurlar. Sadece dinlenip anlaşılmakla kalmaz kişilere hareket etmeleri için ilham ve motivasyon sağlarlar.


Bugün ortalama bir web sitesinde kayan resimler, üst ve/veya yan menüler, ana sayfada hoş geldin mesajı, linkler, resimler sizi karşılar.


Tek sayfa web sitesinde ise direk bir öykünün ilk cümlesiyle karşılaşırsınız. Basit olarak hazırlanan tasarımdan çok ziyaretçi öyküye odaklanma şansı bulur. Sadece iyi bir hikaye kurgulamanız yeterli.


Tek sayfalı sitelerin uzun zaman geçirmeden siteden ayrılma oranı kapsamlı sitelere göre çok daha azdır. Çünkü kafayı karıştıracak kadar malzeme bulunmaz. Sadece ziyaretçi, iyi bir hikaye ve sitenin tasarlanma hedefinden başka bir şey bulamaz.


Ayrıca bir siteyi tümüyle paylaşmak zordur, sitenin büyüklüğü odaklanacak noktayı belirlemeyi de çok zorlaştırır haliyle paylaşımı da zorlaştırır. Ama beğenilen tek sayfalık bir hikayeyi herkes paylaşır.


Tek sayfa site tasarımı tüm cihazlarda düzgün görüntüler, dahası hangi cihazda nasıl gözükeceği konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.


Sonunda en önemli noktaya, işin bütçesi faslına geldik. Eskiden beri işletmeler ve kişiler için özgün web tasarımı yaptırmak binlerce liralık bütçeler gerektirmekte. Ama tel sayfa siteler çok daha ekonomik bütçelerle gerçekleştirilebilir projeler olmaktadırlar.


Tek sayfa web sitesi herkes için doğru bir çözüm müdür?


Tek sayfa web siteleri herkes için geçerli değil elbette, fakat önemli sayıda işletmenin ihtiyacını karşılayacak bir çözüm olduğu muhakkak. Çok sayfalı gözüken birçok web sitesi aslında tek sayfaya indirilebilir.


Önemli olan web sitesinde ne kadar içeriğe ihtiyacınız var? Bunu tam belirledikten sonra belki de tek sayfa web sitesi sizin daha etkileyici ve ekonomik çözüm olabilir.


Diğer önemli bir nokta ise ne satmaya çalıştığınız. Tek bir ürün mü satacaksınız, ya da satacağınız tek bir hizmet mi? Bu durumda sizin için en uygun çözüm belki de tek sayfalık bir web sitesidir. Direk olarak sadede gelin ve müşterinize satın almasını istediğiniz ürünü göstererek gerisini kendisine bırakınız.

En son tek sayfa site çalışmamız Kocaeli İmajraf -Market ve Mağaza Raf Sistemleri sitesini inceleyebilirsiniz.

×