menu×

Kurumsal web sitenizin yenileme zamanı gelmedi diyorsanız!

Ya da neden hemen şimdi rakiplerinizin bir adım önüne atlamıyorsunuz?

Neden?

Firmanız her hangi bir ürünün dağıtımını yapıyor, ya da çok kullanılan bir ürününün yerel veya yurt çapındaki bir çok üreticisinden birisi olabilirsiniz. Şimdiye kadar rakiplerinizle bir çok alanda yarışıp, bazen siz onları bazen de onlar sizi geçmiştir.

Bir çok rakibiniz web sitesini yenilemiş ya da yenilemeyi düşünüyor olabilir. Her iki durum sizin web sitenizi yenilemeniz için güzel bir sebep aslında.

Hala okumadıysanız diğer yazıların bir kısmında size web sitenizi yaptırmanız için toplam 27 tane çok geçerli sebep olduğunu anlattık. Bu 27 maddelik liste aslında çok genel konuları içermekte.

Sizin firmanız için geçerli 27 tane yeni neden bulmanız işten bile değil. Biraz düşünerek çok rahatlıkla listeye eklemeler yapabilirsiniz. Örneğin;

Bayilerinizin yönetim sistemi,

Online satış sistemleri (e-ticaret siteleri)

Yerel bir firmanın bölgesel, ulusal ya da uluslararası pazarlara açılabilme şansı,

Müşterilerinizle e-mail listeleri yoluyla etkin bir iletişim kurma imkanı.

Eğer berber dükkanı ya da sıhhi banyo gibi müşterinin kesinlikle gitmesi gereken bir işyeriniz yoksa (ki bu tür firmaların da web sunumuna kesin ihtiyaçları vardır) biran önce internette yerinizi alıp firmanızın web sunumunu hazırlamalısınız olanı da yenilemelisiniz.

Neo web tasarım olarak hizmetimizin bir parçası da rakiplerinizin web sitelerini gerek tasarım, gerek içerik gerekse arama motoru pozisyonları açısından inceleyip size bir raporla sunmaktır.

Neden rakiplerinizin önüne geçmek için ilk adımı şimdi atmıyorsunuz?

Neden rakiplerinizin web siteleri hakkında ayrıntılı bilgi almak istemiyorsunuz?

Neden rakiplerinizde olmayan online iletişimi müşterilerinizle kurmayı denemiyorsunuz?

Neden bayilerinize katalog, sipariş formu, hesap extresi gibi hizmetleri online sunup masraflarınızı azaltmayı düşünmüyorsunuz?

Neden ürününüzü ya da sattığınız hizmeti bulunduğunuz şehir, bölge ve hatta ülkemizle sınırlayıp kısıtlı bir müşteri potansiyeli ile çalışıyorsunuz?

Neden tüm dünyayı bir pazar olarak görmüyorsunuz?

Neden firmanızı saat 8:30-19:00 arası bir zaman dilimiyle, ya da yerel gazete, radyo ve TV reklamları ve ömrü çöpte son bulan promosyon malzemeleriyle kısıtlıyorsunuz?

Neden yüksek gelir grubunda olan internet kullanıcılarına ulaşmayı denemiyorsunuz?

Neden çoğu internet kullanıcısı olan genç tüketicilere bu kadar uzak ve ilgisiz kalıyorsunuz?

Neden böyle bir olayın prestijini rakiplerinize bırakıyorsunuz?

Eğer web siteniz var ise

Neden web sitenizi elden geçirip iyileştirmeyi, yeni standartlara yükseltmeyi düşünmüyorsunuz?

×