menu×

E-ticaret ve Ön Muhasebe entegrasyonu

Bu yazıya kadar geldiyseniz sizin bu işi yapmaya niyetiniz var demektir. Bayağı bir şeyler oldu sitenizi kurdunuz, ürünler eklendi, reklamlar dönüyor hatta ilk siparişler geldiği gibi tatlı bir yoğunluk başladı da diyebiliriz. Haftada bir filan derken günde üç beş sipariş gelmeye başlayınca yeni sorunlar ortaya çıkıyor haliyle.

Ürünler hazırlanıyor, paketleniyor faturaları kesiliyor ama oda ne? Günde 15 sipariş oldu, 4-5 siparişte pazar yerlerinden geliyor günlük 20 civarında kargo çıkmaya başladı. Birde bize sorun ne haldeyiz diyeceksiniz herhalde. Günlük 20 sipariş demek her gün 20 yeni müşteri kaydı, ön muhasebeyi tutan arkadaşlara en az ilave 2 saatlik iş yükü oluştu, tek tek cari hesaplar açılacak, faturalar oluşturulacak. Elli sipariş olursa ne yapacağız diye şimdiden kara kara düşünmeye başladınız sanırım.

E-ticaret sitemiz için ön muhasebe entegrasyonunun önemi.

Böyle bir sistem var denildiğinde insanlar genelde burun kıvırıyor, iş olsun biz faturamızı da keseriz diyorlar ama kazın ayağı pek öyle değil.

Artan iş yükü muhasebe bölümünde ciddi sıkıntılar getirebileceği gibi hataları da genelde beraberinde getiriyor. Yanlış girilen adresler, yanlış / eksik faturalanan ürünler ve daha başka hatalar yanında ciddi maliyetlerde getiriyor. 

İşte bu aşamada sizin için muhasebe entegrasyonunu konuşma zamanı geldi demektir. İdeasoft Akıllı e-ticaret paketleri bir çok muhasebe programına entegre çalışabilmekte.

Muhasebe entegrasyonu ne demek?

Muhasebe entegrasyonu e-ticaret sitenizdeki tüm hareketlerini otomatik olarak muhasebeleştirilmesi anlamına geliyor.

Kısaca web sitenizde bir satış gerçekleştiği zaman sistem belirli aralıklarla kontrolünü yapıp, sipariş veren kişinin adres bilgilerini ve siparişi sizin muhasebe programınıza aktarıp kolayca fatura oluşturmanızı sağlayabilmesi anlamına geliyor. Bu basit tarifi stokların siteye tek taraflı yada karşılıklı aktarılması, banka havalelerin işlenmesi vs. gibi başlıklar ekleyerek daha da karmaşık bir düzen kurmak mümkün. E-ticaret sitenizin tüm bu entegrasyonları doğru olarak yapıyor olabilmesi lazım. E-ticaret siteniz size böyle bir entegrasyon imkanı vermiyorsa yakın zamanda yeni bir alt yapıya geçmeniz gerekecek demektir. Hemen bizi arayınız J. 

“Bize nasıl bir program lazım?” diye soruyorsanız

Şöyle cevaplayabiliriz: Eğer LOGO, ETA ya da benzerleri gibi bir program kullanmıyorsanız sizin için ideal olanı Paraşüt. Paraşüt ile İDEASOFT entegrasyonu yaklaşık 1500 TL gibi bir ek maliyetle kurulabilir. Bu entegrasyon e-ticaret sitesindeki siparişi cari bilgileri ile birlikte Paraşüt alt yapısına aktarıp kolayca fatura oluşturmanızı sağlıyor. Bu aktarım sırasında eğer Paraşütte ürün stok kartı önceden açılmadıysa otomatik olarak paraşüt sizin için de stok kartını oluşturuyor.

Buraya kadar Paraşütün e-ticaret siteniz ile iletişiminden bahsettik. Kullanım özellikleri bunlardan başka şeyleri de içeriyor.

Paraşütün diğer avantajları:

-         Resimde gördüğünüz 12 tane banka ile entegre çalışıp banka hesabınızın dökümünü paraşütte görebiliyorsunuz

-         İyzico gibi Ödeme sistemlerine paraşütü bağlayıp, e-ticaret ve e-ticaret dışındaki tahsilatlarınızı da kredi kartı ile paraşüt üzerinden alıp müşterilerinize ödeme kolaylığı sağlıyorsunuz

-         E-faturaya geçişinizi Paraşüt ile kolayca yapabiliyorsunuz.

-         Trendyol, Morhipo, Çiçek Sepeti, N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Akakçe, ePTTavm ve Amazonda mağazanız varsa aynı entegrasyonu bu sitelerle de yapabiliyorsunuz.

-         Hatta isterseniz vereceğiniz komutlarla sipariş gerçekleştiğinde faturasını el değmeden otomatik kesme imkanı da mevcut

Paraşütü üyeliği sizden alabilir miyiz?

Biz Paraşüt üyeliği satmıyoruz fakat mail adresinizi ve telefonunuzu bize iletirseniz, sizi aramalarını sağlarız ve bizim kanalımızla Paraşüt abonesi olduğunuz için bir sonraki lisans yenilemesini 12 sonra yerine 3 ay ilave lisans alıp 15 ay sonra yapabilirsiniz.

Paraşüt için bizi +90 541 464 5620 nolu telefondanarayın veya info@neotasarim.com a mailatın


×