menu×

Neden kendi alan adınızı (domain) almalısınız?

Kartvizitinde e-mail adresi @yahoo.com yada @gmail.com diye biten bir firma sizce ne kadar güvenilir olabilir?

Eğer işyeriniz hakkında ciddi planlarınız varsa sakın @yahoo.com veya @gmail.com uzantılı mail adreslerini kartvizitinize bastırmayınız. İşyeriniz konusundaki ciddiyetinizi e-mail adresinize de yansıtmanız gerekiyor. İlk yapmanız gereken size özgün bir alan adı alıp, e-mail adresinizde bu alan adını kullanmanız olmalı.

Diyelim adınız Ahmet Tekin diye bir şahıs ile iletişime geçip kendisiyle alışveriş yapacaksınız. Sizce kartvizitte Ahmet_tekin41 @yahoo.com şeklinde bir e-mail adresine mi güvenirsiniz yoksa ahmet.tekin @abcinsaat.com diye yazılı olana mı?

Eğer bir web sitesi hazırlayacak kadar elinizde belge ve bilgi yok ise sadece alan adınızı alıp, buna bağlı bir hosting hesabıyla firmanıza özgün mail hesapları oluşturup profesyonel bir sunumunuz olabilir. Bu şekilde her mail gönderiminde markanızın da reklamını yapmış olursunuz.

Ama alan adı (domain) tescil ederken mümkünse .NET yerine .COM uzantıları tercih ediniz, eğer istediğiniz alan adının .COM uzantısı başka firma tarafından alınmış ise hemen .NET uzantısını tercih etmeyin zira .COM uzantısını almış olan firmanın reklamını yapmış olursunuz. Zira insanlar genelde .COM uzantılı adresleri hatırlamaya daha yatkındır.

×